سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
شهرداری‌های استان سمنان زمینه ایجاد بازارچه محلی را فراهم کنند
معاون اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه زمینه حضور سرمایه‌گذاران با فراخوان در بازارچه‌های محلی فراهم است، گفت: شهرداری‌های استان برای ایجاد این بازارچه‌ها همکاری کنند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حشمت الله عسگری ظهر شنبه در جلسه بررسی ایجاد بازارچه‌های محلی استان سمنان در محل سالن کوثر استانداری ضمن بیان اینکه بارها گفته شد که تردد 20 میلیون زائر و مسافر از استان سمنان ظرفیت ارزشمندی برای توسعه شهرها رونق اقتصادی منطقه است، ابراز داشت: در ایجاد بازارچه‌های محلی نیازمند به مجموعه‌ای هستیم که بتواند ضمن معرفی شهر از سرویس بهداشتی مناسب، آپاراتی و اقدامات خدماتی لازم برخوردار باشد.

وی ضمن بیان اینکه ساخت هتل در این مجموعه اصلا مد نظر نیست، افزود: نصف بیشتر این جمعیت علاقه‌ای برای حضور در داخل شهرها ندارند زیرا با کمبود وقت مواجه هستند و می‌بایست در این فرصت کوتاه که می‌خواهند در نقطه‌ای استراحت موقت کنند زمینه لازم برای برخورداری آن‌ها از امکانات صورت گیرد.

معاون اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه از شهرداری‌ها و فرمانداران استان این گلایه وجود دارد که چرا اقدام جهادی برای ایجاد این بازارچه های محلی صورت نگرفته است، ابراز داشت: نمی‌خواهیم شهرداری از جیب خود در این مجموعه هزینه کند و یا با پول دولتی کاری را شروع کنیم صرفا کار تامین آب و برق نواحی مورد نظر و زیرساخت‌های مورد نظر کافی است.

عسگری بابیان اینکه شهرداری‌ها می‌بایست کار آماده سازی این مجموعه‌های کوچک را با در اختیار گرفتن زمین مورد نظر شروع کنند، تصریح کرد: شهرداری‌ها نگران مابقی مسائل نباشند، با مهیا بودن زیرساخت کار فراخوان جذب سرمایه‌گذار انجام و بخش سرمایه‌گذاری را تکمیل خواهیم کرد.

وی افزود: شهرداری‌ها می‌بایست محدوده‌ای که برای این کار در نظر خواهند گرفت را مشخص و از بابت توجیه اقتصادی آن هراسی به دل نداشته باشند تجربه موفق اربعین نشان داد که به راحتی این قابلیت و ظرفیت در محور مواصلاتی تهران-مشهد وجود داد که زمینه ایجاد این بازارچه‌های محلی را باهدف ماندگاری مسافر ایجاد کنیم که سرمایه‌گذار این بخش نیز آماده همکاری خواهد بود
تاریخ:
1398/05/12
تعداد بازدید:
2513
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal