سرخط خبرها:
معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان تاکید کرد:
تقویت ارتباط بین کتاب، کتابخوان‌ و کتابخانه منجربه ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی خواهد شد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان، با بیان اینکه ارتباط منطقی بین کتاب، کتابخوان‌ها و کتابخانه در استان باید تقویت شود، گفت: این ارتباط به ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی منجر می‌شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
حبیب‌الله خجسته پور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و فعلی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به میزبانی سالن همایش‌های این اداره کل، ضمن بیان اینکه نهاد کتابخانه‌ها دارای سه عنصر اصلی کتاب، کتابخانه و کتاب‌خوانان جامعه است، تأکید کرد: هنر مدیریت در این نهاد ارتباط دادن این سه وجه اصلی فرهنگی به یکدیگر به‌گونه‌ای است که توسعه فرهنگی در جامعه رخ دهد.

وی بابیان اینکه اگر بتوانیم ارتباط منطقی و با محوریت ایجاد انگیزه و نشاط اجتماعی بین سه رکن کتابخانه‌های عمومی برقرار کنیم، قطعاً شاهد رونق بیشتر این فضاهای خواهیم شد، افزود: امروز نیاز کشور به کتاب‌خوانی بسیار زیاد است.

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه عناصر ارتباط مشترک هستند اما شیوه ارتباط و نوع ربط دادن پدیده‌ها هزاران مورد را شامل می‌شود، ابراز کرد: اینکه هر کس با استفاده از دانش و نگرشی که دارد بتواند پدیده‌های اجتماعی را به یکدیگر مرتبط کند دارای اهمیت است که در حوزه کتاب نیز شاهد این امر هستیم.

خجسته پور بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی از بالاترین سطح مدیریتی تا کتابداران در دورترین روستاها در ارتباط با کتاب‌خوانان و برقراری ارتباط درست و منطقی بین سه رکن کتاب، کتابخانه و کتاب‌خوانان، مهم‌ترین وظیفه را بر عهده‌دارند.

وی بابیان اینکه اگر بتوانیم از کتابخانه‌هایمان به‌خوبی استفاده کنیم، ارتقای فرهنگی را در جامعه شاهد خواهیم بود، بیان کرد: باید اذعان کنیم که امروز حال کتاب و کتاب‌خوانی ما در کشور چندان خوب نیست اما آیا مردم ما کم‌دانش تر شده‌اند؟ قطعاً پاسخ این سؤال خیر است چراکه سطح فرهنگ و دانش مردم پائین نیامده و این نتیجه تحقیقات است.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات مدیرکل و سرپرست سابق اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری به‌عنوان مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان معرفی شد.
تاریخ:
1398/05/16
تعداد بازدید:
2890
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal