سرخط خبرها:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان :
«معرفی استان سمنان» اولویت توسعه گردشگری و صنایع‌دستی است
معاون استاندار سمنان بابیان اینکه وجود ظرفیت‌های مختلف حوزه میراث فرهنگی یکی از مزیت‌های ویژه این استان است، گفت: معرفی استان اولویت توسعه گردشگری و صنایع‌دستی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
حبیب‌الله خجسته پور ظهر یکشنبه در نشستی با موضوع آشنایی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه اتفاقات خوبی در سال‌های اخیر در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان رخ‌داده است، ابراز کرد: کارگروه‌های مختلفی در حوزه گردشگری وجود دارد که می‌توانند در زمینه جذب توریست تأثیرگذار باشند.

وی از ایجاد کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با موضوع تبیین موضوع فرابخشی میراث فرهنگی خبر داد و افزود: یکی از اهدافی که باید در زمینه اشاعه گردشگری و صنایع‌دستی رعایت شود، شناساندن ظرفیت‌های استان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان بابیان اینکه راه‌اندازی کانون میراث فرهنگی استان دارای اهداف خاصی است که ازجمله آن می‌توان به ایجاد هماهنگی بین سه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یادکرد، ابراز داشت: هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، دولت و بخش خصوصی و هماهنگی درون‌سازمانی بین ارکان و فعالان بخش خصوصی فعال در استان از دیگر اهدافی است که کانون میراث فرهنگی دنبال می‌کند.

خجسته پور بابیان اینکه امروز باید از ظرفیت آموزش عالی و معادن استان سمنان برای توسعه گردشگری استفاده کرد، ابراز داشت: تعریف پکیج سفر به‌ویژه در حوزه کویر در توسعه گردشگری استان مؤثر است و از طرف دیگر ما به افزایش ظرفیت جاذبه‌های دست‌ساز در استان نیز نیاز داریم چراکه معتقدیم این جاذبه‌ها در افزایش ماندگاری مسافران در استان و معرفی به دیگر مردم ایران اسلامی مؤثر است.

تاریخ:
1398/06/17
تعداد بازدید:
5193
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal