سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان
روند پرداخت تسهیلات در سال 98 مناسب است.
سمنان - معاون هماهنگی ‌امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه 90 درصد تسهیلات رونق تولید استان در سال 97 پرداخت‌شده است، گفت: روند پرداخت تسهیلات در سال جاری نیز مناسب است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حشمت‌الله عسگری پیش از ظهر سه‌شنبه در یک‌صد و هشتاد و چهارمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سمنان در محل سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه در سال گذشته از مجموع یک هزار و 100 میلیارد تومان سهمیه تسهیلات رونق تولید در نظر گرفته‌شده برای استان، نزدیک به یک هزار میلیارد تومان پرداخت شد، تأکید کرد: در پرداخت تسهیلات رونق تولید سال97 شاهد تحقق سهم 90 درصدی در سطح استان بودیم که امسال نیز این روند در حال انجام است.

وی بابیان اینکه طرح رونق تولید با نگاه تأمین سرمایه در گردش و رفع مشکلات تولیدکنندگان، یکی از مسائل جدی است که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دنبال می‌شود، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد رشد چشم‌گیری درزمینهٔ تسهیلات رونق تولید بوده‌ایم که این امر البته نیازمند هم‌افزایی بین تمام دستگاه‌های ذی‌ربط و عضو ستاد رفع موانع تولید و به‌خصوص بانک‌ها است.

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه در سال 96 کمتر از 500 میلیارد تومان تسهیلات بهین یاب ویژه واحدهای تولیدی مشکل‌دار در سطح استان پرداخت شد، تأکید کرد: این میزان در سال 97 و 98 به بیش از دو برابر افزایش یافت که رشد خوبی محسوب می‌شود.

عسگری بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون واحدهای تولیدی برای دریافت 800 میلیارد تومان سهمیه تسهیلات طرح رونق تولید به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند و این در حالی است که هنوز نیمی از سال باقی‌مانده است.

وی بابیان اینکه در روزهای اخیر دستورالعمل تسهیلات تبصره 18 بند الف قانون بودجه نیز ابلاغ‌شده و متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند، گفت: در بخش صنعت بالغ‌بر 60 میلیارد تومان اعتبار از همین تبصره قانونی به استان سمنان سهمیه داده‌شده که 48 میلیارد تومان از آن تاکنون پرداخت‌ و در بخش کشاورزی نیز 500 میلیارد تومان اعتبار ابلاغ و 9 میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

معاون استاندار سمنان همچنین گفت: پروسه پرداخت تسهیلات در قالب تبصره 18 بند الف قانون بودجه، با توجه به اینکه سه درصد یارانه نیز به آن اختصاص‌یافته، به‌سرعت در سیستم بانکی در حال پرداخت است و علی‌رغم تمامی‌محدودیت های‌موجود در استان خوشبختانه در حوزه منابع بانکی، شاهد همراهی خوبی هستیم.

عسگری بابیان اینکه در راستای تقسیط بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی و مشوق‌های سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر بخشودگی جرایم در راستای بهبود هرچه بیشتر و تقویت تولید نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، بیان کرد: بدهکاران مالیاتی اگر تا پایان مهر بتوانند تسهیلات خود را ابلاغ کنند، متناسب با زمان مراجعه، تا سقف 100 درصد از بخشودگی جرائم برخوردار می‌شوند.
تاریخ:
1398/07/02
تعداد بازدید:
7298
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal