سرخط خبرها:
رئیس سازمان امور اجتماعی:
دفترهای غربالگری و مراقبت سلامت روان در محلات ایجاد می‌شوند
رئیس سازمان امور اجتماعی با بیان اینکه دفترهای غربالگری و مراقبت سلامت روان در محلات ایجاد می‌شوند، گفت: این طرح از تهران آغاز و طی سال آتی به سایر نقاط کشور نیز سرایت خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، تقی رستم وندی  در حاشیه سفر یک روزه خود به استان سمنان و در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه دفترهای غربالگری و مراقبت سلامت روان در محلات ایجاد می‌شوند، تاکید کرد: این طرح هم اکنون در تهران آغاز شده و به تدریج با احصاء نتایج و مزیت‌های آن به سراسر کشور نیز سرایت خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه از سوی وزارت کشور و سازمان اجتماعی برای این طرح پیش‌بینی مالی نیز درنظر گرفته شده است، تاکید کرد: ایجاد دفترهای غربالگری و مراقبت سلامت روان در محلات مورد تصویب شورای اجتماعی وزارت کشور قرار گرفته است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون 20 هزار سمن و تشکل مردم نهاد در کشور فعال شده که شش هزار مورد آن مجوزهایشان را از وزارت کشور دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: مابقی این تشکل‌ها از وزارت جوانان و بهزیستی مجوز فعالیت گرفته‌اند.

رستم وندی با بیان اینکه میزان قابل توجهی از سمن‌های مردم فعال از وزارت کشور مجوز گرفته‌اند، تاکید داشت: تا کنون هشت هزار و 700 موسسه و تشکل اجتماعی از طریق سازمان بهزیستی در سراسر کشور ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از 20 هزار سازمان مردم نهاد فعال در سطح کشور دو هزار و 200 مورد با موضوع جوانان فعالیت دارند، ابراز کرد: باید به حوزه جوانان نگاه بیشتر و بهتری داشته باشیم.

رئیس سازمان امور اجتماعی در سومین بخش از سخنان خود با بیان اینکه سمنان در اجرای طرح واگذاری کار محله‌ها به تشکل‌های مردم نهاد عملکرد مطلوبی داشته است، گفت: خوشبختانه شاهد اجرای طرح‌هایی از این دست در برخی محلات سمنان بوده‌ایم که به حمدالله توانسته نتایج خوبی را هم بگیرد.

تاریخ:
1398/07/10
تعداد بازدید:
4030
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal