سرخط خبرها:
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان :
مدیران از سقف اختیارات خود برای حمایت از پیمانکاران استفاده نمایند
حبیب الله خجسته پور، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور ، تحریم ها و شیوع بیماری کرونا، از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا از سقف اختیارات خود برای حمایت از پیمانکاران استفاده نمایند.
به گزارش روابط عمومی تشریفات و امور بین‌الملل استانداری سمنان ؛ خجسته پور ، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان روز چهار شنبه 25 تیر ماه در جلسه بررسی مشکلات انجمن پیمانکاران استان در محل سالن کوثراستانداری با تاکید بر رفع مشکلات پیمانکاران اظهار داشت: رویکرد دولت علی رغم تمامی مشکلات اقتصادی ، همواره حمایت از بخش خصوصی است .
خجسته پور اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح های عمرانی به عنوان زیر بنای توسعه وشکوفایی کشور محسوب می شوند ، در نظام اقتصادی وبودجه بندی کشور از اهمیت خاصی برخوردارند وبخش بزرگی از بودجه کشور را به خود اختصاص می دهند .
وی ادامه داد: مشکلاتی پیش روی مجریان طرح، پیمانکاران، مشاوران و بهره برداران قرار دارد که برآیند همه این مشکلات در طولانی شدن اجرای پروژه و بعضا نیمه تمام ماندن پروژه ها خود را نشان داده است.
خجسته پور گفت : مشکلات ناشی از افزایش قیمت وآثار آن بر قرارداد های مقطعی ، معضلات مربوط به عدم پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران وکمبود نقدینگی و... از جمله مشکلات این حوزه می باشد.
خجسته پور عنوان کرد: به ازای هر مشکلی که برای پیمانکار به عنوان مجری پروژه ایجاد می شود چندین مشکل برای دستگاه اجرایی به عنوان کارفرما و متولی پروژه ایجاد می گردد وطبیعی است که هیچ دستگاه اجرایی تمایل ندارد اجرای پروژه ها به تاخیر افتاده و دچار خسران و زیان گردد وبدیهی است برای رفع چنین مشکلی تعامل بخش خصوصی ودولتی باید کاملا مد نظر باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری سمنان در پایان ، حمایت وپشتیبانی از جامعه پیمانکاری وبرنامه ریزی وهماهنگی وتعامل بین دستگاه های اجرایی وشرکت های پیمانکاری به منظور برون رفت از مشکلات فعلی را امری ضروری و لازم دانست و بر انجام این مهم تاکید کرد .‌
وی با اشاره به شرایط کشور در ایام شیوع بیماری کرونا گفت : تفسیر قوانین باید به نفع ارباب رجوع باشد و مدیران دستگاههای اجرایی استان تلاش کنند تا از سقف اختیارات قانونی خود برای حل مشکلات پیمانکاران بهره گیرند .
این مقام مسئول با ذکر این نکته که باید به قوانین و مقررات به صورت ملی عمل شود ، گفت: در راستای حل مشکلات پیمانکاران ضمن مکاتبه ی موارد در سطوح ملی و استانی تلاش خواهد شد تا معضلات و مشکلات موجود برطرف گردد.
تاریخ:
1399/04/25
تعداد بازدید:
4193
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal