سرخط خبرها:
در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان عنوان شد:
استاندار سمنان: رفع چالش کم‌آبی مسیر توسعه اقتصادی استان سمنان را هموارتر می‌کند
استاندار سمنان گفت: رفع چالش کم‌آبی مسیر توسعه اقتصادی استان سمنان در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری را هموارتر می‌کند.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، علیرضا آشناگر عصر چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: تدوین طرح سازگاری با کم آبی اقدامی مثبت برای اصلاح الگوی مصرف آب در استان سمنان است و با رفع نواقص جزئی ، این طرح می تواند برای صرفه جویی در مصرف آب در دستور کار قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: مسیر توسعه اقتصادی استان سمنان با رفع چالش کم آبی هموارتر می شود و باید مسئولان مربوط برای به سرانجام رسیدن طرح های تامین آب پایدار استان اقدام های لازم را انجام دهند.
استاندار سمنان با بیان اینکه، چالش کم آبی در استان محسوس است، گفت: باید شرایط موجود آب در منطقه برای اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ‌ صرفه جویی برای مردم تشریح شود.
وی با بیان اینکه، ظرفیت استان سمنان در بخش های اقتصادی ، قابل توجه است ، افزود: در کنار اصلاح الگوی مصرف باید به مسئله مهم رونق بخش صنعت و معدن‌ هم توجه داشت.
آشناگر اضافه کرد: راهی جزء مدیریت منابع آب در استان سمنان وجود ندارد و باید اولویت ها و چالش های موجود در بحث‌ کم آبی بار دیگر برای مسئولان و اقشار مردم مرور شود.
وی گفت: استفاده از منابع آبی در استان سمنان براساس اولویت بندی باشد و برای تامین آب در بخش صنعت و معدن اقدام های لازم از سوی دستگاه های اجرایی مربوط انجام شود.
آشناگر اضافه کرد: زیرساخت های خوبی برای توسعه بخش صنعت و معدن در استان وجود دارد و باید از ظرفیت خطوط ریلی، نواحی و شهرک های صنعتی، جاده های دسترسی ، فرودگاه ها، قرار گرفتن استان سمنان در دالان شرق به غرب و شمال به جنوب کشور با تامین آب پایدار نهایت بهره را برد.
استاندار سمنان خاطر نشان کرد: در اجرای طرح های مقابله با کم آبی، انحراف از هدف نداشته باشیم و باید طرح های کارشناسی به صورت منسجم‌ و عملیاتی در گام اجرایی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، در استان سمنان سالانه یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب آب تولید می‌شود که 70 درصد از منابع زیر زمینی است که با کسری مخزن سالانه 450 میلیون متر مکعبی مواجه است.
تاریخ:
1399/05/08
تعداد بازدید:
875
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal